Setkání kytaristů

ÚČINKUJÍCÍ

Na 27. Setkání kytaristů vystoupí 

 

ZUZANA LAPČÍKOVÁ A VLADISLAV BLÁHA

 Zlín 15.9.2017 a Ostrava, Cooltour 6.10.2017

 Výrazné muzkantské osobnosti spojili svou lásku ke klasice,  folklóru a jazzu a vytvořili velmi originální spojení zvuku  kytary a cimbálu. Atraktivní a dramatická hudební  komunikace s publikem bude letos jistě jedním z taháků  festivalu.
 Vladislav Bláha (jediný český kytarista, který hrál svůj  samostatný koncert v Carnegy Hall) povede také workshop!

 

ALEXANDRE GLIZE

 Zlín 14.9. Park Komenského a Zelenáčova šopa,

 Ostrava 6.10.2017 Cooltour

 Vynikající francouzský kytarista, který využívá systém looper k  vrstvení zvuků, rytmů a melodií. Ale to je jen pomůcka! Hlavní  linie je Alexova živelnost, temperament a virtuozita. 

 Klasika, flamenco, jazz, rock...

 Takže magická kytara a Alex :-)

 

DALI MRAZ GROUP

 Ostrava 6.10.2017, Cooltour

 "Ještě se na všem pracuje, ale rozhodli jsme si zahrát v mém rodném   městě. Pokud chcete slyšet ochutnávku z nového CD, budeme se na vás   těšit!" říká vynikající bubeník Dalibor Mráz." 

Ochutnávat budeme jeho novátorské kompozice, které spolu s  Daliborem  zahrají rumunský kytarista Marius Pop (např. Gergo Borlai,  Tim Lefebvre, Damian Draghici) a maďarský basák Martin  Gudics například Peet Project se kterým působili v USA, Španělsku,  Rumunsku, Maltě, Švýcarsku, Slovensku a Maďarsku).

 

 

WILD TIDES

 Ostrava 6.10. Cooltour

 Čerstvě vydané CD "Sbohem & šáteček" je zlomem v  dosavadní tvorbě pražské punkové kapely Wild Tides.  Vzdává totiž hold skvělým českým textařům 60. a 70. let.

 "Punk z Letné" s poetikou českých textů!

 

 

 

LADĚ

 Ostrava 7.10. Cooltour

 "Nejlepší neznámá kapela vydává další skvělou desku..."  a tak podobně znějí titulky recenzí píšící o opavské  formaci kolem kytaristy Petra Uvíry a charismatického  zpěváka a  básníka Michaela Kubesy.

 Žánrově nezařaditelní, osobití, kultovní.

 

 

DUO ANGUS A VLODEK

 Ostrava, Cooltour 6.10.2017

 Duo Angus a Vlodek“ je žák Tomáš Motloch a jeho učitel Vladislav   Petrášek z Lidové konzervatoře Ostrava. Jak názvy skladeb   napovídají, můžeme se těšit na tvrdší autorské skladby Vladislava   Petráška... např. "5 pohádkových tanců", "Rockboogie" a "Metaletuda č.1". Tož do toho, chlapi!!!

 

 

FEBRUARY

Ostrava, Cooltour 7.10.2017

 Mladá, velmi nadějná kapela vytvářející nový subžánr   "post indie rock". Čtveřice kamarádů, kteří nedělají "na   projektu", ale svou pověst budují poctivě v klubech,   soutěžích a na festivalech. Pracovití, odolní, kreativní.

 Přesvěčte se sami v sobotu večer!

 

LAZER VIKING

 Ostrava, Cooltour 7.10.2017

 Hudba Lazer Viking "vyhazuje žánrové hranice oknem a   přichází s NEKOMPROMISNÍM schizofrenním popem, který se   bude i sebelepší samozvaný kritik znažit zaředit déle, než   trvá krkolomné vystoupení tohoto nechvalně známého rock´n´rollového kazatele... Ne, tohle není vtip, tohle je vaše   nová nejoblíbenější kapela!

 

ČERNÁ KOČKA

 Ostrava, Cooltour 7.10.2017

 Ano, je to 7 let, kdy Černá kočka naposledy hrála na Setkání   kytaristů.  Jejich jazz-punk spolehlivě rozhopkal... a teď? Přijďte si   poslechnout výborný hlas, ocelovou basu i něžnou kytaru! Snad se   opět zase rozhopkáme, hajhou :-) 

 

 

AG FLEK

 Zlín 14.9.2017 Zelenáčova šopa

 Hned dvě velké události oslavíme s AG Flekem na  Setkání kytaristů: výročí 40 let od založení kapely a  jejich speciálního hosta Luboše Novotného z Druhé  trávy! Tento světový elitní hráč na dobro a lap steel  obohatí zvuk legendárních skladeb.

 Těšíme se!

 

 

NJOREK

 Zlín 15.9.2017, Zelenáčova šopa

 Působivý zvuk kytary, citery a cella... moravské  lidovky s rockovým nebo bluesovým nádechem...  Standa Barek, Michal Müller a Olin Nejezchleba...

 To je Njorek.

 Po osmi letech opět na Setkání  kytaristů!

 

 

KAREL RŮŽIČKA & SPOL.

 Zlín 15.9.2017, Park Komenského

 S hudbou Karla Růžičky vzlétnete do výšin, kde se osvěžíte chomáčky  mráčků, abyste se snesli zpět do hlubokého lesa snové melodie a cestu  zakončíte hladkým přistáním na hladině jezera...

 Možná budete mít na koncertu podobné pocity, možná zažijete jiné,  rozhodně vás tato hudba nenechá v klidu. Představovat Karla asi nemá    moc smysl. Vůbec nic o něm nevíme, ani nepotřebujeme, stačí ho poznávat  jen skrze jeho muziku.

 Na festivalu vystoupí s citeristou Michalem Müllerem a bubeníkem Jacobem  Carlem Růžičkou... 

 

VOJTĚCH SZABÓ & SPOL.

 ZLÍN 14.9.2017, Park Komenského

 Vojtěch Szabó je nejen skvělý akordeonista, muzikant,  pedagog, ale také vyhledávač talentů. 

 Letos se těšíme na 45 minutový koncert, kde s Vojtou  vystoupí Helena Vajdáková - zpěv, Julie Vajdáková -  klavír, zpěv, Aneta Olivíková - akordeon, Anna  Hunáková - klavír, zpěv. Nejmladší je 11 let a nejstarší 17 let!

 

 

J.N.T. 

 Zlín 14.9. 2017 Park Komenského

 Trio kytaristy Jana Navrátila do Zlína přiváží  multižánrovou hudební směs. Nejdeme v ní blues,  experimentální rock, freejazz,... 

 Trio tvoří kromě Honzy bubeník Miroslav Haldina,  který nasbíral zkušenosti v kapelách v UK (Chilé,  Low Heaven,..) a  basista  Marek Marian Leždík  (např. Support  Lesbiens).

Moderně znějící muzika, výborné muzikantské výkony, náš tip na příjemný čtvrteční večer pod širákem.

 

ŠUFUNKY GANG RELAPSE

 Zlín 15.9.2017, Zelenáčova šopa

 A jsou zpět! Posíleni, dopněni... a opět plni energie.  Pojem zlínské hudební scény, ale proč "relaps"?

 "...vlastně to ani nechceš, ale musíš, protože se ti to furt vrací a nic nenaděláš, jsednou si to udělal a uděláš to znova, i když se to obrátí proti tobě, tak nebo jinak."

 Máme se na co těšit! :-)

 

CAFÉ INDUSTRIAL

 Zlín 15.9. Park Komenského

 "Ostravské trio Café Industrial je alternativou ke všemu. Tu  máte pocit, že to je indie, tu skoro folk, tam zaplují až k art  rocku či psychedelii a místy se zmítají v řízném bigbítu.  Crossškatulkové písně často sklouznou do dlouhých  zasněných pasáží, surfují na vlnách nálad a v opakovaných  motivech postupně gradují."

 Tomáš Dudyn Václavek - ov-kluby.net

 

PASS

 Zlín 14.9.2017, Park Komenského

 Skupina se na různých scénách prohání od roku 1998 a od  původní recesistické sestavy hudebníků vytvářející hlavně hluk  pro vlastní potěšení se transformovala k současné tváři  nezapadající vlastně do žádné žánrové škatulky. Na rock příliš  folk, na pop příliš rock, na emo příliš málo vlasů.

Hurá na ně!