Setkání kytaristů

2006

16. SETKÁNÍ KYTARISTŮ 

Zlín, U Tetoura, 28.10., 4.11., 11.11., 18.11., 25.11.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ve Zlíně se na podzim každou sobotu setkala řada zajímavých kapel nejen ze Zlínského kraje.  Soutěžili o účast ve finálovém kole, které se konalo 25.11. Podmínkou postupu do finále byla kromě vlastního repertoáru opět kreativně pojatá povinná píseň. 

Prvního kola se zúčastnily kapely Mr. Parker a z Brna přijeli Nohamanahoru. Večer okořenili hosté Apoaché a jazzové duo Břetislava Hofbauera a Radima Hankeho.

Druhé kolo svedlo do souboje zlínské kapely Prázdné obaly, Claim a fraštácké Tři tuny. Zbytky elektronických análů vypovídají, že host večera kapela FUo z Brna nedorazila, tudíž se příležitosti chytly Tři tuny a rozparádili publikum dalšími skladbami svého repertoáru...

Třetí zlínská sobota byla opravdu našlapaná. Favority Šufunky Gang a Grope Swing des Gitans Blancs doplnila Senzace příštího léta. Porota měla velmi obtížné rozhodování... Hostem večera byli ostravští Jeseter.

Poslední kolo před finálem: Grapefruit z Vizovic, Apple Spokesman z Jihlavy, Black Pearls ze Zlína. Hostem ostravští Million Pounds.

Finálový večer zahájil svým workshopem Radim Hladík slovy: "Vy jste si mysleli, že vám tady budu něco hrát a radit vám? To nebudu, hrajte si jak chcete…“ Nakonec z toho byla více než hodinová debata...

Ve finále se sešlo více soutěžících kapel, jelikož porota pustila ze 3. kola dvě velmi vyrovnané kapely: živelné Šufunky Gang a profesorské Gitans Blancs. Svou šanci nechtěli promarnit také Nohamanahoru, Tři tuny a Grapefruit. Všech pět kapel předvedlo skvělé výkony, aby to měla porota co nejtěžší :-)

Čas na rozhodování si nechala přes akustický koncert Radima Hladíka a Blue Effect. Nádherný zvuk! Po skončení koncertu hlavního hosta bylo pro porotu jasno: nejvyrovnanější a nejkvalitnější soutěž! Nakonec se přiklonila k tomu, že na Colours of Ostrava 2007 zahrají Tři tuny. K tomu natočení klipu od QQ studia Ostrava!

Cenu diváků (volňásky na Coloursy) získal Grapefruit a kytarovým objevem byl vyhlášen Miloslav Mrlík. 

 

 

 

 

 
 
 
 
Nohamanahoru

 

 

 

 

 

 

The Parker

 

 

 

 

 

 

Břetislav Hofbauer a Radim Hanke

A vítězové zlínské části festivalu:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bohužel toto jsou zbytky po elektronickém blackoutu na našem starém webu... :-(
 

16. SETKÁNÍ KYTARISTŮ 

OSTRAVA, 29.10., 5.11., 12.11., 19.11., 26.11. 2006, KLUB TEMPL

Ostravská část probíhala paralelně o nedělích na Stodolní v klubu Templ.

První kolo obstarali kapely Klipr, Všehomír, Apatheia a Občas Band. Hostem večera byl vítěz předchozího ročníku, opavský Sonyk Bel.

Druhou neděli začali trochu smůlovatě 4 Dohody, kdy Honzovi Krestovi praskla ve druhé písničce struna a během ní ji stačil vyměnit. Povedený kousek :-) Dalšími soutěžícími byli Kazachstán a Bagpipers z Frenštátu. Hostem večera bylo zlínské Apoaché.

Třetí soutěžní večer se setkali karvinští Mistři a Markétka, krnovské Alchemy a rychvadští Acoustic. Hostem večera měli být Million Pounds, leč zpěvačka byla náhle hospitalizována a místo koncertu proběhla projekce filmu Colours of Ostrava 2006.

Poslední postupující byl vybrán z ostravských kapel Kox, J4 + cent-rock, Excelent Suprbend a Kapriola. Hostem večera byl Jeseter.

Finálový večer zahájil Radim Hladík na svém workshopu slovy: "Tak jaké máte problémy s katarami, jaká používáte trsátka...?" A jako ve Zlíně, tak i zde se workshop protáhl dost přes hodinu...

I zde byli porotci benevolentnější a do finále se proto dostalo více kapel: Kox, 4 Dohody, Mistři a Markétka, Excelent Suprbend a Kazachstán. Po unpluged nářezu Radima Hladíka a Blue Effectu (Honza Křížek, Vojta Říha, Vašek Zima) porota vyhlásila vítězem kapelu 4 Dohody. Získali kromě účasti na Colours of Ostrava také natočení klipu od QQ studia Ostrava.

Cenu diváků získal Kazachstán (volňásky na Coloursy), kytarovým objevem se stal Michal Beseda z Bagpipers.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Apatheia

 

 

 

 

 

 

Občas band

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Klipr

 

 

 

 

 

 

Kazachstán

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Backpipers

 

 

 

 

 

 

4dohody - VÍTĚZOVÉ OSTRAVSKÉ ČÁSTI FESTIVALU!

 

 

 

 

 

 

Apochaé

Opět jen zbytky po web katastrofě. Nemá někdo z tohoto ročníku nějaké foto?